Sprowadz-auto.pl

BG_PART

Sprowadzanie samochodów przez naszych sąsiadów z Litwy

W tym artykule przybliżymy jak w chwili obecnej wygląda sytuacja z giełdami samochodowymi u naszych sąsiadów z Litwy. Dwa zagłębia używanych aut to Marijampol i Kowno.

1. Marijampol

Giełda w Marijampolu jest dwa razy większa od tej w Antwerpii, ale wygląda to trochę inaczej niż u Belgów. Na Litwie cały plac jest podzielony na coś w rodzaju komisów. Miejsca gdzie stoją auta są odgrodzone siatką, a na każdym placyku jest przyczepa kempingowa. Bardzo często zdarza się, że nikogo w niej nie ma, a za szybami aut są tylko włożone kartki z numerami telefonów. Z opowiadań wiemy, że dawny blask tego miejsca już przeminął.

2. Kowno

Obecnie największa giełda na Litwie i chyba jedna z największych w tej części Europy. Plac na którym stoją samochody jest ogromny. Cały czas wjeżdżają na niego pełne autotransportery z nowymi dostawami oraz nowe wagony po auta, które trafią do Tadżykisatnu. To właśnie kupcy z tego kraju są głównym klientem Litwinów. Kupione przez nich samochody są ładowane na pociągi, które zabierają auta na daleki wschód. Przed powstaniem unii celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu, również z tych dwóch ostatnich krajów było bardzo wielu klientów, ale w chwili obecnej zdarzają się sporadycznie.

Największe wrażenie zrobiły na nas załadowane autotransportery stojące na giełdzie. Dowiedzieliśmy się, że jest to zabieg marketingowy, bo klienci mają widzieć, że przywieziony towar jest świeży. Często rzeczywiście tak jest, ale zdarza się również, że na ciężarówki są ładowane auta długo stojące na placu, żeby wydawało się kupującym, że te auta też są z nowego importu.

Samochody są przywożone z tych samych kierunków co do Polski. Zdecydowanie najwięcej oczywiście z Niemiec. Jeżeli kogoś interesuje zakup samochodu dla siebie to może się opłacać, ale nasi krajowi handlarze również mają na zachodzie dobre rabaty więc polecamy kupować w kraju.

 

Podobne artykuły:

Od 1 lipca wzrastają opłaty celne na Białorusi.

Giełdy samochodowe w Belgii

Pozostaw komentarz, opinie

« »
Miejsce na reklamę 1
reklama 3
reklama 4
reklama 5
reklama 6